Arbeidet er forlenget frem til og med 29. september. I forbindelse med arbeid på E6 blir avkjøringsrampen i sydgående retning stengt i perioden 10. august til og med 29. september. Holdeplassene Vikelvvegen og Ranheim fabrikker blir ikke betjent av busser som kommer langs E6 i denne perioden. Dette gjelder alle avganger med linje 311.
Hurtigbåt og ferge
Systemer og tjenester
Buss og trikk
Endret tilbud ved Vikelvvegen og Ranheim fabrikker
Risvollvegen stengt fra 9.september til og med 27. september
På grunn av gravearbeid i krysset Utleirvegen - Risvollvegen kjører linje 11, 51 og 115 avvikende via Utleirvegen mellom Risvollan og Nardo. Holdeplassene Asbjørn Øverås veg, Søndre Risvolltun, Sollia og Steindalsvegen vil ikke bli betjent. Det opprettes alternative holdeplasser i Utleirvegen ved krysset Risvollvegen og ved Ullins veg, se kart.

Persaunevegen stengt fra 2.september
På grunn av gravearbeid i Persaunevegen mellom Hans Finnes gate og Fernanda Nissens veg, kjører linje 22 avvikende via Kong Øysteins veg, Bromstadvegen til Innherredsvegen. Holdeplassene Cecilie Thoresens veg, Tyholt, Clara Holsts veg, Persaunet leir og Brian Smiths veg vil ikke bli betjent. Det opprettes alternative holdeplasser i Kong Øysteins veg, alle holdeplasser langs avvikende trasé betjenes. Det vil bli endringer i avviket i begynnelsen av oktober når det blir mulig å kjøre via Fernanda Nissens veg, Se kart.

Holdeplassene Studentersamfundet 3 og 4 er midlertidig flyttet
Sluppenvegen stengt for buss
Sluppenvegen er fortsatt stengt for buss på grunn av veiarbeid. Etter befaring er en del av strekningen vurdert som for smal til at bussene kan kjøre trygt der. Entreprenøren opplyser at forholdene vil vare fram til høsten 2027, og omkjøringen blir derfor langvarig.
Holdeplassene Sluppenvegen 8, Sluppenvegen 9 og E-verket betjenes ikke i denne perioden. Midlertidig holdeplass i Bratsbergvegen ved Shell betjenes av linje 15, 53, 54 og 311.
Linje 79 starter turene fra holdeplassen Nidarvoll skole i retning sentrum.

